I forkant av denne sesongen har Vestviken Naturistforening søkt om og blitt tildelt en gavetildeling på kr. 50 000 fra Sparebankstiftelsen DNB, som vil bli benyttet til nødvendige tilretteleggingstiltak som brannsikre bål- og grillplasser, sikring av tilkomst til badeplasser med mer. Vi vil rette en stor takk til @Sparebankstiftelsen DNB som gjør dette prosjektet mulig, og som vil bidra til at ennå flere kan benytte seg av Roppestad som friluftsområde, samt redusere faren for skog- og gressbranner på et sårbart friområde. Vi håper å få gjennomført disse tiltakene med bistand fra våre medlemmer på forsommeren, i tett samarbeide med Larvik kommune. 

Vestviken Naturistforening har videre tatt initiativ overfor Larvik kommune, som forvalter av det statlig, sikra friområdet, til at tankkapasiteten på septiktanker økes og nødvendig utbedring av sanitæranlegget. Larvik kommune har fått på plass finansiering og er i prosess med Mattilsynet i forhold til nødvendige utslippstillatelser. Vi har håp om at også disse tiltak kommer på plass før sommerferien starter for de aller fleste.

Du vil kanskje også være interesert i dette:

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

nb_NONorwegian
Kontakt oss
Del via
Copy link
Powered by Social Snap